Forskningsområder

1 - 456 ud af 456Pr. side: 500
  1. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  2. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  3. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  4. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  5. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  6. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  7. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  8. Hanne Andersen

    Institutleder

    Person: VIP, TAP

  9. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  10. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  11. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  12. Søren Stig Andersen

    Adjunkt, Ekstern lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt
    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  13. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  14. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  15. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  16. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  17. Lise Arleth

    Prodekan for forskning

    • SCIENCE Direktion - Prodekan for forskning

    Person: TAP

  18. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  19. Henriette Elisabeth Autzen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  20. James Emil Avery

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  21. Lasse Baaner

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  22. Christoffer Olling Back

    Ph.d.-studerende

    • Software, Data, People & Society - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  23. Tonci Balic Zunic

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  24. Jens Bangsbo

    Centerleder, professor

    • Integrativ Fysiologi - Centerleder, professor

    Person: VIP

  25. Jørgen P. Bansler

    Professor

    • Software, Data, People & Society - Professor

    Person: VIP

  26. Rodrigo Pinheiro Bastos

    Videnskabelig assistent

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  27. Krutika Bavishi

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  28. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  29. Jesper Bendix

    Professor

    Person: VIP

  30. Pól Martin Bendix

    gruppeleder

    • Biokompleksitet - gruppeleder

    Person: VIP

  31. Rune Bolding Bennike

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  32. Christian Berg

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  33. Rune W. Berg

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  34. Marta Bevilacqua

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  35. Torben Birch-Thomsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  36. Christian J. Bjerrum

    Professor MSO

    • Geologi - Professor MSO

    Person: VIP

  37. Emil Bjerrum-Bohr

    Lektor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Lektor

    Person: VIP

  38. Pernille Bjørn

    Professor

    • Human-Centred Computing - Professor

    Person: VIP

  39. Hans Bonde

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  40. Koos Boomsma

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  41. Valeria Borsotti

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  42. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  43. Christian Brinch

    Ingen titel

    • Astrofysik og Planetforskning - Ingen titel

    Person: VIP

  44. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  45. Ole Bjørn Brodnicke

    Ph.d. stipendiat

    • Marine Biological Section - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  46. Rikke Brandt Broegaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  47. Eva Honnens de Lichtenberg Broge

    Videnskabelig assistent

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  48. Hans Henrik Bruun

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  49. Jesper Bruun

    Adjunkt

    Person: VIP

  50. Thilde Bech Bruun

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  51. Tenna Holgersen Bryde

    Videnskabelig assistent

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  52. Ann-Sophie Buchardt

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  53. Anne Gravsholt Busck

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  54. Mauricio Bustamante

    Adjunkt

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Adjunkt

    Person: VIP

  55. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  56. Lars Båstrup-Spohr

    Tenure track adjunkt

    • Freshwater Biology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  57. Susanne Gjedsted Bügel

    Professor MSO

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Professor MSO

    Person: VIP

  58. Isabel Calabuig

    Projektleder

    • Forskning og samlinger - Projektleder

    Person: TAP

  59. Ingeborg Callesen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  60. Damon James Carrad

    Adjunkt

    • Faststoffysik - Adjunkt

    Person: VIP

  61. Trine Agervig Carstensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  62. Josue Leonardo Castro Mejia

    Postdoc

    • Microbiology and Fermentation - Postdoc

    Person: VIP

  63. Dereck Edward Winston Chatterton

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  64. Junxin Chen

    Videnskabelig assistent

    • Kvanteoptik - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  65. Andreas Aagaard Christensen

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  66. Niels Johan Christensen

    Adjunkt

    Person: VIP

  67. Kirsten Seestern Christoffersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  68. Clara Clipet-Jensen

    Ph.d. stipendiat

    • Afdeling for Epidemiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  69. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  70. Robert Dagil

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  71. Tais Wittchen Dahl

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  72. Torben Dam

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  73. Sune Darkner

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  74. Niels Daugbjerg

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  75. Stefano De Dominicis

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  76. Cristian De Gobba

    Postdoc

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  77. Stine Klein Degerbøl

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  78. Peng Ding

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  79. Peter Ditlevsen

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  80. Jens Dolin

    Professor emeritus

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  81. Tongyun Du

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  82. David Alejandro Duchene Garzon

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  83. Boris Düdder

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  84. Lars Ellgaard

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  85. Claus Emmeche

    Lektor

    Person: VIP

  86. Søren Balling Engelsen

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  87. Peter Engesgaard

    Professor

    • Geologi - Professor

    Person: VIP

  88. Kenny Erleben

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  89. Henry James Evans

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  90. Rasmus Fensholt

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  91. Catarina Fernandes

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  92. Marie Fialova

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  93. Karsten Flensberg

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  94. Mogens Flensted-Jensen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  95. Niels Fold

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  96. Sara Folvig

    Fuldmægtig

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Fuldmægtig

    Person: TAP

  97. Mihail Francu

    Postdoc

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Postdoc

    Person: VIP

  98. Mads Friis Frand-Madsen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  99. Brian Lund Fredensborg

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  100. Jesper Allan Frederiksen

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  101. Kristine Freude

    Lektor

    • Sektion, Pathobiological Sciences - Lektor

    Person: VIP

  102. Thomas Friborg

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  103. Niels-Ulrik Frigaard

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  104. Ib Friis

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  105. Andreas Mæchel Fritzen

    Postdoc

    • Molekylær fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  106. Mikkel Fruergaard

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  107. Jens Frydenvang

    Adjunkt

    • Centre for Star and Planet Formation - Adjunkt

    Person: VIP

  108. Michael Bom Frøst

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  109. Johan Peter Uldall Fynbo

    Professor

    • The Cosmic Dawn Center - Professor

    Person: VIP

  110. Jens Jørgen Gaardhøje

    Professor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  111. Melanie Ganz-Benjaminsen

    Adjunkt

    • Machine Learning - Adjunkt

    Person: VIP

  112. Jonas Geldmann

    Postdoc

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Postdoc

    Person: VIP

  113. Sandra Gentin

    Studielektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Studielektor

    Person: VIP

  114. Lasse Gliemann

    Lektor

    • Integrativ Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  115. Cornelis (Cok) Grimmelikhuijzen

    Professor

    • Cell- and Neurobiology - Professor

    Person: VIP

  116. Shashank Gupta

    Ingen titel

    • Microbiology - Ingen titel

    Person: VIP

  117. Ole Hammerich

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  118. Steen Hammerum

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  119. Eusun Han

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: VIP

  120. Anders Johannes Hansen

    Institutleder, Professor

    • GLOBE Administration - Institutleder
    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP, TAP

  121. Høgni Kalsø Hansen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  122. John Renner Hansen

    Ingen titel, Professor

    • SCIENCE Direktion - Ingen titel
    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  123. Jørgen Beck Hansen

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  124. Nikolaj Lervad Hansen

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  125. Per Juel Hansen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  126. Peter Henrik Hansen

    Professor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Professor

    Person: VIP

  127. Peter Lundsgaard Hansen

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  128. Åse Solvej Hansen

    Lektor emeritus

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  129. Stine Harloff-Helleberg

    Adjunkt

    • Drug Delivery and Biophysics of Biopharmaceuticals - Adjunkt

    Person: VIP

  130. Rasmus Hartmann-Petersen

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  131. Tue Hassenkam

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  132. Troels Haugbølle

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  133. Frank Hauser

    Lektor

    • Cell- and Neurobiology - Lektor

    Person: VIP

  134. Thure Pavlo Hauser

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  135. Linnea Worsøe Havmøller

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  136. Changling He

    Seniorforsker

    • Geografi - Seniorforsker

    Person: TAP

  137. Per Hedegård

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  138. Jacob Heilmann-Clausen

    Lektor

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Lektor

    Person: VIP

  139. Ylva Hellsten

    Professor

    • Integrativ Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  140. Fritz Henglein

    Professor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Professor

    Person: VIP

  141. Arne Henningsen

    Lektor

    • Sektion for Produktion, Markeder og Politik - Lektor

    Person: VIP

  142. Christian Bugge Henriksen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  143. Carlos Henriquez Olguín

    Postdoc

    • Molekylær fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  144. Lena Hermesdorf

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  145. Lise Byskov Herslund

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  146. Christy Anna Hipsley

    Adjunkt

    • Ecology and Evolution - Adjunkt

    Person: VIP

  147. Jens Hjorth

    Professor

    • DARK - Professor

    Person: VIP

  148. Else Kay Hoffmann

    Emerita

    • Cellebiologi og Fysiologi - Emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  149. Paul Martin Holm

    Lektor emeritus

    • Geologi - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  150. Stéphanie Horion

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  151. Mikkel Toft Hornum

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  152. Anni Bygvrå Hougaard

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  153. Christine Schøtt Hvidberg

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  154. Jens Thorvald Høeg

    Lektor emeritus

    • Marine Biological Section - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  155. Erik Høg

    Lektor emeritus

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  156. Jim Høyer

    Specialkonsulent

    Person: TAP

  157. Victor Rodrigo Ibarra Chavez

    Postdoc

    • Microbiology - Postdoc

    Person: VIP

  158. Christian Igel

    Professor

    • Machine Learning - Professor

    Person: VIP

  159. Richard Ipsen

    Professor

    • Mejeri, kød og planteproduktteknologi - Professor

    Person: VIP

  160. Louise Isager Ahl

    Akademisk medarbejder FU, Projektmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Akademisk medarbejder FU
    • Udstillinger og publikum - Projektmedarbejder

    Person: TAP

  161. Thomas Elbenhardt Jensen

    Lektor

    • Molekylær fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  162. Martin Rudbeck Jepsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  163. Lene Jespersen

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  164. Åse Jespersen

    Ekstern lektor, Emerita

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  165. Christian Benjamin Joas

    Forstander, Lektor

    Person: VIP, TAP

  166. Marcel Skejovic Joehnke

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  167. Katja Salomon Johansen

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  168. Kristoffer Enøe Johansson

    Adjunkt

    • Biomolecular Sciences - Adjunkt

    Person: VIP

  169. Ib Johnsen

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  170. Anders Drud Jordan

    Chef for Design og digital produktion

    • Udstillinger og publikum - Chef for Design og digital produktion

    Person: TAP

  171. Leneisja Dennie Marija Jungsberg

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  172. Søren Jøndrup

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  173. Gertrud Jørgensen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  174. Jes Kristian Jørgensen

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  175. Eigil Kaas

    Professor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Professor

    Person: VIP

  176. Heidi Svenningsen Kajita

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  177. Marie-Louise Kampmann

    Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  178. Anke Ninija Karabanov

    Lektor

    • Integrativ Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  179. Gopal Karemore

    Specialist i billedanalyse

    • Protein Imaging Platform - Specialist i billedanalyse

    Person: TAP

  180. Patrik Karlsson Nyed

    Akademisk medarbejder FU

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  181. Anette Ketler

    Kommunikationsmedarbejder

    • Skovskolen - Kommunikationsmedarbejder

    Person: TAP

  182. Bekzod Khakimov

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  183. Bente Kiens

    Professor

    • Molekylær fysiologi - Professor

    Person: VIP

  184. Kjartan Münster Kinch

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  185. Lars Pødenphant Kiær

    Lektor

    • SOBI - Lektor

    Person: VIP

  186. Kristian Kjellerup Kjeldsen

    Ingen titel

    • Section for Geogenetics - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  187. Helle Astrid Kjær

    Adjunkt

    • Is-, Klima- og Geofysik - Adjunkt

    Person: VIP

  188. Kurt H. Kjær

    Professor

    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP

  189. Rasmus Kjøbsted

    Postdoc

    • Molekylær fysiologi - Postdoc

    Person: VIP

  190. Annelise Helene Kjøller

    Emerita

    • Microbiology - Emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  191. Rasmus Kjøller

    Lektor

    • Terrestrial Ecology - Lektor

    Person: VIP

  192. Frederik Ravn Klausen

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  193. Susanne Knøchel

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  194. Christoph Korte

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  195. Gyula Mate Kovács

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  196. Lone Søderkvist Kristensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  197. Lukasz Krych

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  198. Michael Kuhl

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  199. Ferdinand Kuemmeth

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  200. Rene Lametsch

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  201. Erik Hviid Larsen

    Professor emeritus

    • Molecular Integrative Physiology - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  202. Ken Friis Larsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  203. Klaus Steenberg Larsen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  204. Sine Larsen

    Professor Emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  205. Anders Lassen

    Ekstern lektor

    • Datalogisk Institut - Ekstern lektor

    Person: VIP

  206. Marie Lau Florin

    Web- og kommunikationsmedarbejder

    • Skovskolen - Web- og kommunikationsmedarbejder

    Person: TAP

  207. Bo Wegge Laursen

    Professor

    Person: VIP

  208. Marie Lautrup

    Ph.d.-studerende

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  209. Antoine Lecocq

    Postdoc

    • SOBI - Postdoc

    Person: VIP

  210. Kim Lefmann

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  211. Xueyuan Leng

    Postdoc

    • Duxin Group - Postdoc

    Person: VIP

  212. Mogens Levinsen

    Lektor emeritus

    • Biokompleksitet - Lektor emeritus

    Person: TAP

  213. Kai Li

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  214. Mads Vendelbo Lind

    Postdoc

    • Børne- og international ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  215. Bent Erik Kramer Lindow

    Samlingsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Samlingsmedarbejder

    Person: TAP

  216. Katrine Lindvig

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  217. Michael Lisby

    Professor

    • Functional genomics - Professor
    • Molecular Aging Program - Professor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  218. Jing Liu

    Postdoc

    • Design and Consumer Behavior - Postdoc

    Person: VIP

  219. Leila Lo Leggio

    Professor

    Person: VIP

  220. Jesper Lundbye-Jensen

    Lektor

    • Integrativ Fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  221. Hugo Andrés López

    Adjunkt

    • Software, Data, People & Society - Adjunkt

    Person: VIP

  222. Anders Østergaard Madsen

    Lektor

    • Manufacturing and Materials - Lektor

    Person: VIP

  223. Corrie Madsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  224. Jesper Johannes Madsen

    Forskningsassistent

    • Forskning og samlinger - Forskningsassistent

    Person: TAP

  225. Lene Møller Madsen

    Lektor

    Person: VIP

  226. Morten Bo Madsen

    Lektor

    • Astrofysik og Planetforskning - Lektor

    Person: VIP

  227. Maria Maistro

    Tenure Track Adjunkt

    • Machine Learning - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  228. Emil Makovicky

    Professor emeritus

    • Geologi - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  229. Anant Mamidi

    Adjunkt

    • Human Stem Cell Biology - Adjunkt

    Person: VIP

  230. Vlad Manea

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  231. Charles M. Marcus

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  232. Bruna Marques dos Santos

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  233. Helle Mathiasen

    Professor

    Person: VIP

  234. Morten Meldgaard

    Professor

    • Section for Geogenetics - Professor

    Person: VIP

  235. Ole Mertz

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  236. Patience Mguni

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  237. Anders Michelsen

    Professor

    • Terrestrial Ecology - Professor

    Person: VIP

  238. Katrine Mohr

    Specialkonsulent

    • GLOBE Administration - Specialkonsulent

    Person: TAP

  239. Hernan Eduardo Morales Villegas

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  240. Louise Hindborg Mortensen

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  241. Ole G. Mouritsen

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  242. Musemma Kedir Muhammed

    Postdoc

    • Microbiology and Fermentation - Postdoc

    Person: VIP

  243. Lisa Munk

    Ingen titel

    • Afgrødevidenskab - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  244. Erik Mygind

    Ingen titel

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  245. Maja Steen Møller

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  246. Sarah Dorthea Møller

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  247. Carsten W. Müller

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  248. Jörg Helge Müller

    Lektor

    • Kvanteoptik - Lektor

    Person: VIP

  249. Gøsta Støger Nachman

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  250. David Richard Nash

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  251. Børge Svane Nielsen

    Teknisk leder

    • Eksperimentel subatomar fysik - Teknisk leder

    Person: TAP

  252. Dennis Sandris Nielsen

    Professor MSO

    • Microbiology and Fermentation - Professor MSO

    Person: VIP

  253. Jens Bo Nielsen

    Professor

    • Motor Control - Professor

    Person: VIP

  254. Mads Nielsen

    Professor

    • Datalogisk Institut - Professor
    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP, TAP

  255. Olaf Nielsen

    Professor

    • Functional genomics - Professor

    Person: VIP

  256. Ole John Nielsen

    Professor

    Person: VIP

  257. Ruth Nielsen

    Lektor emerita

    • Forskning og samlinger - Lektor emerita

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  258. Åke Nordlund

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  259. Nikolai Baastrup Nordsborg

    Institutleder

    • Institut for Idræt og Ernæring - Institutleder

    Person: TAP

  260. Lars Nybo

    Sektionsleder, professor

    • Integrativ Fysiologi - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  261. Jesper Nygård

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  262. Niels Anne Jacob Obers

    Professor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Professor

    Person: VIP

  263. Lene Broeng Oddershede

    Professor

    • Biokompleksitet - Professor

    Person: VIP

  264. Anton Stahl Olafsson

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  265. Anna Karoline Junker Olesen

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  266. Rasmus Skov Olesen

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  267. Danillo Oliveira De Alvarenga

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  268. Annemarie Olsen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  269. Karsten Olsen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  270. Morten Tange Olsen

    Adjunkt

    • Section for Evolutionary Genomics - Adjunkt

    Person: VIP

  271. Søren Ingvor Olsen

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  272. Daniel Ortiz Gonzalo

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc

    Person: VIP

  273. Laila Ottesen

    lektor, sektionsleder

    • Idræt, individ & samfund - lektor, sektionsleder

    Person: VIP

  274. Jens Paaske

    Lektor

    • Faststoffysik - Lektor

    Person: VIP

  275. Rasmus Pagh

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  276. Toke Emil Panduro

    Ingen titel

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  277. Thomas Pape

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  278. Karla Berenice Parga Martínez

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  279. Cathrine Steffy Pater

    Videnskabelig assistent

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  280. Wojciech Michal Pawlak

    Ph.d.-studerende

    • Programming Languages and Theory of Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  281. Henrik Ærenlund Pedersen

    Lektor emeritus

    • Forskning og samlinger - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  282. Kim Steenstrup Pedersen

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  283. Lotte Bang Pedersen

    Professor

    • Cellebiologi og Fysiologi - Professor

    Person: VIP

  284. Ole Pedersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  285. Morten Pejrup

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  286. Aya Tora Foged Permin

    Ph.d. stipendiat

    • Terrestrial Ecology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  287. Joel Gustav Persson

    Ph.d. stipendiat

    • Geografi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  288. Staffan Persson

    Professor

    • Planteglycobiologi - Professor

    Person: VIP

  289. Martin Elias Pessah

    Professor MSO

    • Niels Bohr Internationale Akademi - Professor MSO
    • Astrofysik og Planetforskning - Professor MSO

    Person: VIP

  290. Gitte Petersen

    Ekstern censor

    • Forskning og samlinger - Ekstern censor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  291. Iben Lykke Petersen

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  292. Lotte Ruegaard Petersen

    Ph.d. stipendiat

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  293. Mikael Agerlin Petersen

    Lektor

    • Design and Consumer Behavior - Lektor

    Person: VIP

  294. Stefan Piasecki

    Emeritus

    • Section for Geobiology - Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  295. Kristina Pigsborg

    Ph.d.-studerende

    • Fedmeforskning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  296. Sara Piqueras Solsona

    Adjunkt

    • Skov, natur og biomasse - Adjunkt

    Person: VIP

  297. Marek Prachar

    Erhvervs Ph.d studerende

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Erhvervs Ph.d studerende

    Person: VIP

  298. Anders Priemé

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  299. Alexander Prishchepov

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  300. Søren Præstholm

    specialkonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - specialkonsulent

    Person: TAP

  301. Christian Mac Ørum Rasmussen

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor
    • GLOBE Administration - Lektor

    Person: VIP

  302. Morten Arendt Rasmussen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  303. Sune Olander Rasmussen

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  304. Fergal Patrick Rattray

    Professor

    • Microbiology and Fermentation - Professor

    Person: VIP

  305. Susanne Reventlow

    Professor, afdelingsleder, Afdelingsleder, professor

    Person: VIP

  306. Katherine Richardson

    Professor

    • Center for Macroecology, Evolution and Climate - Professor

    Person: VIP

  307. Erik A. Richter

    Sektionsleder, professor

    • Molekylær fysiologi - Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  308. Lasse Riemann

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  309. Åsmund Rinnan

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  310. Jens Risbo

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  311. Christian Ritz

    Lektor

    • Børne- og international ernæring - Lektor

    Person: VIP

  312. Kelsey Lowe Rogers

    Postdoc

    • Geologi - Postdoc

    Person: VIP

  313. Thomas Georg Roitsch

    Professor

    • Afgrødevidenskab - Professor

    Person: VIP

  314. Søren Rosendahl

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  315. Kathrin Rousk

    Tenure track adjunkt

    • Terrestrial Ecology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  316. Jorge Ruiz Carrascal

    adjungeret professor

    • Design and Consumer Behavior - adjungeret professor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  317. Camilla Østerberg Rump

    Lektor

    Person: VIP

  318. Olof Ryding

    Samlingsmedarbejder

    • Forskning og samlinger - Samlingsmedarbejder

    Person: TAP

  319. Knud Eske Ryom

    Censor

    • Undervisning - Censor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  320. Nina Rønsted

    Lektor

    • Forskning og samlinger - Lektor

    Person: VIP

  321. Mikael Rørdam

    Viceinstitutleder, professor

    Person: VIP

  322. Karoline Sandby

    Ph.d. stipendiat

    • Fedmeforskning - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  323. Antoine Savine

    Gæsteforelæser

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  324. Inger Kappel Schmidt

    Professor

    • Skov, natur og biomasse - Professor

    Person: VIP

  325. Hannes Schroeder

    Lektor

    • Section for Evolutionary Genomics - Lektor

    Person: VIP

  326. Ane Elise Schrøder

    Ph.d.-studerende

    • Forskning og samlinger - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  327. Guy Schurgers

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  328. Ole Seberg

    Sektionsleder

    • Forskning og samlinger - Sektionsleder

    Person: VIP

  329. Raghavendra Selvan

    Adjunkt

    • Machine Learning - Adjunkt

    Person: VIP

  330. Simon Hansen Serre

    Ph.d. stipendiat

    • Geologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  331. Jonathan Z. Shik

    Adjunkt

    • Ecology and Evolution - Adjunkt

    Person: VIP

  332. Henrik Siegumfeldt

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  333. Charlotte Sigsgaard

    Akademisk medarbejder FU

    • Geografi - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  334. Tor Ivan Simonsen

    Ph.d. stipendiat

    • Skov, natur og biomasse - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  335. Leif Horsfelt Skibsted

    Professor emeritus.

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor emeritus.

    Person: VIP

  336. Simon Skov

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  337. Hans Skov-Petersen

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor
    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  338. David Glavind Skovmand

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  339. Christine Benna Skytt-Larsen

    Tenure Track Adjunkt

    • Geografi - Tenure Track Adjunkt

    Person: VIP

  340. Jon Sporring

    Professor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Professor

    Person: VIP

  341. Jan Stanstrup

    Adjunkt

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Adjunkt

    Person: VIP

  342. Vincent Steffan

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  343. John Fleng Steffensen

    Professor

    • Marine Biological Section - Professor

    Person: VIP

  344. Mogens Steffensen

    Sektionsleder, professor

    Person: VIP

  345. Reinhard Stelter

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  346. Ulrika K. Stigsdotter

    Professor MSO

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor MSO

    Person: VIP

  347. Svend Stouge

    Professor emeritus

    • Forskning og samlinger - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  348. Jan Støvring

    Senior forskningskonsulent

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Senior forskningskonsulent

    Person: TAP

  349. Charlotte Svendler Nielsen

    Lektor

    • Idræt, individ & samfund - Lektor

    Person: VIP

  350. Espen Bing Svendsen

    Ph.d.-studerende

    • Geologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  351. Michael Svendsen

    Sektionsleder

    • Det Kgl. Bibliotek - Universitetsbibliotekarens ledelsessekretariat - Sektionsleder

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  352. Sine Lo Svenningsen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  353. Lykke Sylow

    Lektor

    • Molekylær fysiologi - Lektor

    Person: VIP

  354. Kristoffer Szilas

    Tenure track Adjunkt

    • Geologi - Tenure track Adjunkt

    Person: VIP

  355. Nina Søager

    Tenure track Adjunkt

    • Geologi - Tenure track Adjunkt

    Person: VIP

  356. Jan Sølberg

    Lektor

    Person: VIP

  357. Anders Søndberg Sørensen

    Professor

    • Kvanteoptik - Professor

    Person: VIP

  358. Klavs Martin Sørensen

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  359. Michael Sørensen

    Institutleder, professor

    Person: TAP

  360. Søren Johannes Sørensen

    Professor

    • Microbiology - Professor

    Person: VIP

  361. Håkan Torbern Tagesson

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  362. Yinqi Tang

    Ph.d. stipendiat

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  363. Azeem Tariq

    Postdoc

    • Plante- og Jordvidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  364. Inge Tetens

    Professor

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Professor

    Person: VIP

  365. Per Odin Thiim Thim

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Molecular and Cellular Pharmacology - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  366. Jan Westenkær Thomsen

    Institutleder

    • Administrationen - Institutleder

    Person: TAP

  367. Michael Kirkedal Thomsen

    Lektor

    • Programming Languages and Theory of Computing - Lektor

    Person: VIP

  368. Sune Tjalfe Thomsen

    Adjunkt

    • Skov, natur og biomasse - Adjunkt

    Person: VIP

  369. Genevieve Thon

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP

  370. Anders Thorup

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  371. Emil Engelund Thybring

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  372. Anne Tietjen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  373. Else Trangbæk

    Professor emeritus

    • Idræt, individ & samfund - Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  374. Marie Katrine Traun

    Ph.d. stipendiat

    • Earth System Science Center - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  375. Katerina Trepekli

    Postdoc

    • Geografi - Postdoc
    • Machine Learning - Postdoc

    Person: VIP

  376. Bruno Trevenzoli Favero

    Postdoc

    • Afgrødevidenskab - Postdoc

    Person: VIP

  377. Anders P. Tøttrup

    Vicemuseumschef

    • Forskning og samlinger - Vicemuseumschef

    Person: VIP

  378. Linda Udby

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  379. Lars Ulriksen

    Professor

    Person: VIP

  380. Francesco Maria Valentino

    Adjunkt

    • The Cosmic Dawn Center - Adjunkt

    Person: VIP

  381. Thibaux Firmin F Van der Stede

    Ph.d.-studerende

    • Integrativ Fysiologi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  382. Marcos Antonio Vaz Salles

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  383. Natalia Vazquez Manjarrez

    Postdoc

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  384. Henrik Vejre

    Professor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Professor

    Person: VIP

  385. Marianne Vestergaard

    Lektor

    • DARK - Lektor

    Person: VIP

  386. Peter Vestergaard

    Lektor emeritus

    • Ecology and Evolution - Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  387. Madeleine Vickers

    Postdoc

    • Geologi - Postdoc

    Person: VIP

  388. Nanna Viereck

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  389. Ma. Eliza Jucar Villarino

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  390. Brian Vinter

    Professor

    • X-ray and Neutron Science - Professor

    Person: VIP

  391. Jeppe Vinther

    Lektor

    • Bioinformatik og RNA Biologi - Lektor

    Person: VIP

  392. Finn Kvist Vogensen

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  393. Katarzyna Wac

    Professor

    • Human-Centred Computing - Professor

    Person: VIP

  394. Tod Waight

    Professor

    • Geologi - Professor

    Person: VIP

  395. Yinliu Wang

    Gæste ph.d. studerende

    • Terrestrial Ecology - Gæste ph.d. studerende

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  396. Henrik C. Wegener

    Rektor

    • Rektoratet - Rektor

    Person: TAP

  397. Jacob Weiner

    Professor

    • SOBI - Professor

    Person: VIP

  398. Daniel Kim Peel Wielandt

    Adjunkt

    • Forskning og samlinger - Adjunkt

    Person: VIP

  399. Carl Winsløw

    Professor

    Person: VIP

  400. Jørgen Wojtaszewski

    Professor

    • Molekylær fysiologi - Professor

    Person: VIP

  401. Sandra Stolzenbach Wæhrens

    Adjunkt

    • Design and Consumer Behavior - Adjunkt

    Person: VIP

  402. Stefania Xella

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  403. Hao Xia

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  404. Deyang Xu

    Adjunkt

    • Molekylær Plantebiologi - Adjunkt

    Person: VIP

  405. Yang Xu

    Ph.d.-studerende

    • Geografi - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  406. Gaoyuan Yang

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  407. Zhaowu Yu

    Adjunkt

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Adjunkt

    Person: VIP

  408. Zhuofeng Yu

    Ingen titel

    • Microbiology - Ingen titel

    Person: VIP

  409. YONG ZHANG

    Tenure track adjunkt

    • Functional genomics - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  410. Guojie Zhang

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  411. Xiaomin Zhou

    Postdoc

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  412. Marleen de Bruijne

    Professor

    Person: VIP

  413. fdr986 fdr986

    Postdoc

    • SODAS - Postdoc
    • Copenhagen Center for Social Data Science (SODAS)

    Person: VIP

  414. rtc312 rtc312

    Lektor

    • Eksperimentel subatomar fysik - Lektor

    Person: VIP

  415. sdh445 sdh445

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  416. Thomas van Gemert

    Ph.d. stipendiat

    • Human-Centred Computing - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  417. Franciscus Winfried J van der Berg

    Lektor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Lektor

    Person: VIP

  418. xfj310 xfj310

    Lektor

    • Machine Learning - Lektor

    Person: VIP

  419. Vibe Hallundbæk Østergaard

    Lektor

    • Functional genomics - Lektor

    Person: VIP