Forskningsområder

1 - 100 ud af 339Pr. side: 100
  1. Gustav Agneman

    Ph.d. stipendiat

    • Development Economics Research Group (DERG) - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  2. Kristoffer Albris

    Adjunkt

    Person: VIP

  3. Jacob Alsted

    Ekstern lektor

    • Institutledelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  4. Steffen Altmann

    Lektor

    Person: VIP

  5. Lærke Cecilie Anbert

    Ekstern lektor

    • Antropologi studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  6. Heine Andersen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  7. Søren Kaj Andersen

    Lektor

    Person: VIP

  8. Anne Sofie Tegner Anker

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  9. Jens Arnholtz

    Lektor

    Person: VIP

  10. Charlotte Baarts

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  11. Silje Bakken

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  12. Jytte Susanne Bang

    Ingen titel

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  13. Ulrik Richardt Beck

    Ekstern lektor

    • Økonomisk Studienævn - Ekstern lektor

    Person: VIP

  14. Rasmus Kehlet Berg

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  15. Anders Berg-Sørensen

    Lektor/Studieleder

    Person: VIP

  16. Michael Bergman

    Lektor

    • Økonomisk Institut - Lektor
    • Laboratory for Experimental Economics - Lektor
    • Economic Policy Research Unit (EPRU) - Lektor

    Person: VIP

  17. Karsten Bjerre

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  18. Pia Juul Bjertrup

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  19. Ea Hoppe Blaabæk

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  20. Charlotte Bloch

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  21. Merete Watt Boolsen

    Lektor emeritus

    • Statskundskab studienævn - Lektor emeritus

    Person: TAP

  22. Isabel Bramsen

    Postdoc

    Person: VIP

  23. Kasper Brandt

    Videnskabelig assistent

    • Development Economics Research Group
    • Development Economics Research Group (DERG) - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  24. Henrik Ø. Breitenbauch

    Centerleder, seniorforsker

    Person: VIP

  25. Samantha Dawn Breslin

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  26. Benedikte Brincker

    Institutleder

    Person: TAP

  27. Claus Bundesen

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  28. Sofie Cairo

    Undervisningsassistent

    • Økonomisk Studienævn - Undervisningsassistent

    Person: VIP

  29. Christoffer Pfeiffer Cappelen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  30. Claudia Carrara-Augustenborg

    Ingen titel, Ekstern lektor

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  31. Alexander Linyu Qian Chen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  32. Esther Chevrot

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  33. Andreas Aagaard Christensen

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  34. Anette Gravgaard Christensen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  35. Paul Maurice Conway

    Lektor

    Person: VIP

  36. Malte Dahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  37. Sarah Ingrid Franksdatter Daniel

    Censor

    • Psykologisk studienævn - fordelingssted - Censor

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  38. Rune Christoffer Bech Dragsdahl

    Ph.d. stipendiat

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  39. Ole Dreier

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  40. Jakob Dreyer

    Ph.d. stipendiat, Ph.d.-studerende

    • Institut for Statskundskab - Ph.d. stipendiat
    • Statskundskab, Ph.d.-studienævn - Ph.d.-studerende
    • Centre for Resolution of International Conflicts

    Person: VIP

  41. Jeppe Druedahl

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  42. Jesper Jørgen Due

    Professor emeritus

    • FAOS - Professor emeritus

    Person: TAP

  43. Mads Ejsing

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  44. Claus Emmeche

    Lektor

    Person: VIP

  45. Torben Toftgaard Engen

    Militæranalytiker

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  46. Sarah Falk

    Adjunkt

    • Clemmensen Group - Adjunkt

    Person: VIP

  47. Ines Afonso Roque Ferreira

    Postdoc

    • Development Economics Research Group (DERG) - Postdoc

    Person: VIP

  48. Toke Reinholt Fosgaard

    Lektor

    • Sektion for Miljø og Naturressourcer - Lektor

    Person: VIP

  49. Camilla Bank Friis

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  50. Anna Maria Frost-Jensen

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  51. Judy Gammelgård

    Emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  52. Yevgeniy Golovchenko

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  53. Pontus Emanuel Gourdon

    Lektor

    • Molecular Cardiology and Membrane Proteins - Lektor

    Person: VIP

  54. Christina Gravert

    Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  55. Christian Groth

    Lektor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  56. Nina Græger

    Institutleder

    • Institutledelse - Institutleder

    Person: TAP

  57. Sandra Rejnholdt Gufler

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

Forrige 1 2 3 4 Næste