Forskningsområder

1 - 100 ud af 456Pr. side: 100
  1. Troels Aagaard

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  2. Marianne Achiam

    Lektor, viceinstitutleder

    Person: VIP

  3. Johannes Agerskov

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  4. Bodil Helene Allesen-Holm

    Akademisk medarbejder FU

    • Design and Consumer Behavior - Akademisk medarbejder FU

    Person: TAP

  5. Stephen Alstrup

    Professor

    • Algorithms and Complexity - Professor

    Person: VIP

  6. Danillo Alvarenga

    Postdoc

    • Terrestrial Ecology - Postdoc

    Person: VIP

  7. Anders Woetmann Andersen

    Professor

    • Skin Immunology Research Center - Professor

    Person: VIP

  8. Anja C. Andersen

    Professor

    • Astrofysik og Planetforskning - Professor

    Person: VIP

  9. Hanne Andersen

    Professor

    Person: VIP

  10. Mads Peter Sulbæk Andersen

    Adjungeret lektor

    Person: VIP

  11. Maj Munch Andersen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  12. Mogens Larsen Andersen

    Professor

    • Ingredient and Dairy Technology - Professor

    Person: VIP

  13. Søren Stig Andersen

    Adjunkt, Ekstern lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Adjunkt
    • JUR Juridisk Kandidatuddannelse - Ekstern lektor

    Person: VIP

  14. Thorbjørn Joest Andersen

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  15. Christian Andreasen

    Lektor

    • Afgrødevidenskab - Lektor

    Person: VIP

  16. Manja Hoppe Andreasen

    Tenure track adjunkt

    • Geografi - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  17. Penelope Fay Anthias

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  18. Lise Arleth

    Prodekan for forskning

    • SCIENCE Direktion - Prodekan for forskning

    Person: TAP

  19. Nils Arneborg

    Lektor

    • Microbiology and Fermentation - Lektor

    Person: VIP

  20. Henriette Elisabeth Autzen

    Lektor

    • Biomolecular Sciences - Lektor

    Person: VIP

  21. James Emil Avery

    Lektor

    • X-ray and Neutron Science - Lektor

    Person: VIP

  22. Lasse Baaner

    Lektor

    • Sektion for Forbrug, Bioetik og Regulering - Lektor

    Person: VIP

  23. Christoffer Olling Back

    Ph.d.-studerende

    • Software, Data, People & Society - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  24. Tonci Balic Zunic

    Lektor

    • Geologi - Lektor

    Person: VIP

  25. Jens Bangsbo

    Centerleder, professor

    • Integrativ Fysiologi - Centerleder, professor

    Person: VIP

  26. Jørgen P. Bansler

    Professor

    • Software, Data, People & Society - Professor

    Person: VIP

  27. Rodrigo Pinheiro Bastos

    Videnskabelig assistent

    • Skov, natur og biomasse - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  28. Krutika Bavishi

    Postdoc

    • Plantebiokemi - Postdoc

    Person: VIP

  29. Claus Beier

    Institutleder

    Person: TAP

  30. Jesper Bendix

    Professor

    Person: VIP

  31. Pól Martin Bendix

    gruppeleder

    • Biokompleksitet - gruppeleder

    Person: VIP

  32. Rune Bolding Bennike

    Adjunkt

    • Sektion for Global Udvikling - Adjunkt

    Person: VIP

  33. Christian Berg

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

  34. Rune W. Berg

    Lektor

    • Neuronal Signalling - Lektor

    Person: VIP

  35. Marta Bevilacqua

    Adjunkt

    • Ingredient and Dairy Technology - Adjunkt

    Person: VIP

  36. Torben Birch-Thomsen

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  37. Christian J. Bjerrum

    Professor MSO

    • Geologi - Professor MSO

    Person: VIP

  38. Emil Bjerrum-Bohr

    Lektor

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Lektor

    Person: VIP

  39. Pernille Bjørn

    Professor

    • Human-Centred Computing - Professor

    Person: VIP

  40. Hans Bonde

    Professor

    • Idræt, individ & samfund - Professor

    Person: VIP

  41. Koos Boomsma

    Professor

    • Ecology and Evolution - Professor

    Person: VIP

  42. Valeria Borsotti

    Ph.d.-studerende

    • Human-Centred Computing - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  43. Wender Bredie

    Professor

    • Design and Consumer Behavior - Professor

    Person: VIP

  44. Christian Brinch

    Ingen titel

    • Astrofysik og Planetforskning - Ingen titel

    Person: VIP

  45. Rasmus Bro

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  46. Ole Bjørn Brodnicke

    Ph.d. stipendiat

    • Marine Biological Section - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  47. Rikke Brandt Broegaard

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  48. Eva Honnens de Lichtenberg Broge

    Videnskabelig assistent

    • Design and Consumer Behavior - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  49. Hans Henrik Bruun

    Lektor

    • Ecology and Evolution - Lektor

    Person: VIP

  50. Jesper Bruun

    Adjunkt

    Person: VIP

  51. Thilde Bech Bruun

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  52. Tenna Holgersen Bryde

    Videnskabelig assistent

    • Inflammation, Metabolism and Oxidation - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  53. Ann-Sophie Buchardt

    Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  54. Anne Gravsholt Busck

    Lektor

    • Geografi - Lektor

    Person: VIP

  55. Mauricio Bustamante

    Adjunkt

    • Teoretisk partikelfysik og kosmologi - Adjunkt

    Person: VIP

  56. Rita M. Buttenschøn

    Seniorrådgiver

    • Skov, natur og biomasse - Seniorrådgiver

    Person: VIP

  57. Lars Båstrup-Spohr

    Tenure track adjunkt

    • Freshwater Biology - Tenure track adjunkt

    Person: VIP

  58. Susanne Gjedsted Bügel

    Professor MSO

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Professor MSO

    Person: VIP

  59. Isabel Calabuig

    Projektleder

    • Forskning og samlinger - Projektleder

    Person: TAP

  60. Ingeborg Callesen

    Lektor

    • Skov, natur og biomasse - Lektor

    Person: VIP

  61. Damon James Carrad

    Adjunkt

    • Faststoffysik - Adjunkt

    Person: VIP

  62. Trine Agervig Carstensen

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  63. Josue Leonardo Castro Mejia

    Postdoc

    • Microbiology and Fermentation - Postdoc

    Person: VIP

  64. Dereck Edward Winston Chatterton

    Lektor

    • Ingredient and Dairy Technology - Lektor

    Person: VIP

  65. Junxin Chen

    Videnskabelig assistent

    • Kvanteoptik - Videnskabelig assistent

    Person: VIP

  66. Andreas Aagaard Christensen

    Postdoc

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Postdoc

    Person: VIP

  67. Niels Johan Christensen

    Adjunkt

    Person: VIP

  68. Kirsten Seestern Christoffersen

    Professor

    • Freshwater Biology - Professor

    Person: VIP

  69. Clara Clipet-Jensen

    Ph.d. stipendiat

    • Afdeling for Epidemiologi - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  70. David B. Collinge

    Professor

    • Microbial Ecology and Biotechnology - Professor

    Person: VIP

  71. Robert Dagil

    Adjunkt

    • VAR2CSA team
    • Parasitology - Adjunkt

    Person: VIP

  72. Tais Wittchen Dahl

    Lektor

    • Section for Geobiology - Lektor

    Person: VIP

  73. Torben Dam

    Lektor

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Lektor

    Person: VIP

  74. Sune Darkner

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  75. Niels Daugbjerg

    Lektor

    • Marine Biological Section - Lektor

    Person: VIP

  76. Stefano De Dominicis

    Adjunkt

    • Idræt, individ & samfund - Adjunkt

    Person: VIP

  77. Cristian De Gobba

    Postdoc

    • Klinisk og forebyggende ernæring - Postdoc

    Person: VIP

  78. Stine Klein Degerbøl

    Ekstern lektor

    • Undervisning - Ekstern lektor

    Person: VIP

  79. Peng Ding

    Ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  80. Peter Ditlevsen

    Lektor

    • Is-, Klima- og Geofysik - Lektor

    Person: VIP

  81. Jens Dolin

    Professor emeritus

    Person: VIP, Ekstern undervisning og koordinering

  82. Tongyun Du

    Indskrevet ph.d.-studerende

    • Landskabsarkitektur og planlægning - Indskrevet ph.d.-studerende

    Person: VIP

  83. David Alejandro Duchene Garzon

    Postdoc

    • Section for Evolutionary Genomics - Postdoc

    Person: VIP

  84. Boris Düdder

    Lektor

    • Software, Data, People & Society - Lektor

    Person: VIP

  85. Lars Ellgaard

    Professor

    • Biomolecular Sciences - Professor

    Person: VIP

  86. Claus Emmeche

    Lektor

    Person: VIP

  87. Søren Balling Engelsen

    Professor

    • Chemometrics and Analytical Technology - Professor

    Person: VIP

  88. Peter Engesgaard

    Professor

    • Geologi - Professor

    Person: VIP

  89. Kenny Erleben

    Lektor

    • Image Analysis, Computational Modelling and Geometry - Lektor

    Person: VIP

  90. Henry James Evans

    Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  91. Rasmus Fensholt

    Professor

    • Geografi - Professor

    Person: VIP

  92. Catarina Fernandes

    Ph.d. stipendiat

    • Biomolecular Sciences - Ph.d. stipendiat

    Person: VIP

  93. Marie Fialova

    Ph.d.-studerende

    Person: VIP

  94. Karsten Flensberg

    Professor

    • Faststoffysik - Professor

    Person: VIP

  95. Mogens Flensted-Jensen

    Professor emeritus

    Person: Ekstern undervisning og koordinering

Forrige 1 2 3 4 5 Næste