Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS. / Chemissany, W.; Geissbuehler, D.; Hartong, Jelle; Rollier, B.

I: Classical and Quantum Gravity, Bind 29, Nr. 23, 07.12.2012, s. 235017.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Chemissany, W, Geissbuehler, D, Hartong, J & Rollier, B 2012, 'Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS' Classical and Quantum Gravity, bind 29, nr. 23, s. 235017. https://doi.org/10.1088/0264-9381/29/23/235017

APA

Chemissany, W., Geissbuehler, D., Hartong, J., & Rollier, B. (2012). Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS. Classical and Quantum Gravity, 29(23), 235017. https://doi.org/10.1088/0264-9381/29/23/235017

Vancouver

Chemissany W, Geissbuehler D, Hartong J, Rollier B. Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS. Classical and Quantum Gravity. 2012 dec 7;29(23):235017. https://doi.org/10.1088/0264-9381/29/23/235017

Author

Chemissany, W. ; Geissbuehler, D. ; Hartong, Jelle ; Rollier, B. / Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS. I: Classical and Quantum Gravity. 2012 ; Bind 29, Nr. 23. s. 235017.

Bibtex

@article{deac47e54fa443389b107c9ea0ebe2fd,
title = "Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS",
author = "W. Chemissany and D. Geissbuehler and Jelle Hartong and B. Rollier",
year = "2012",
month = "12",
day = "7",
doi = "10.1088/0264-9381/29/23/235017",
language = "English",
volume = "29",
pages = "235017",
journal = "Classical and Quantum Gravity",
issn = "0264-9381",
publisher = "Institute of Physics Publishing Ltd",
number = "23",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Holographic renormalization for z=2 Lifshitz spacetimes from AdS

AU - Chemissany, W.

AU - Geissbuehler, D.

AU - Hartong, Jelle

AU - Rollier, B.

PY - 2012/12/7

Y1 - 2012/12/7

U2 - 10.1088/0264-9381/29/23/235017

DO - 10.1088/0264-9381/29/23/235017

M3 - Journal article

VL - 29

SP - 235017

JO - Classical and Quantum Gravity

JF - Classical and Quantum Gravity

SN - 0264-9381

IS - 23

ER -

ID: 43256814