Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Standard

Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces. / Andersen, Nils Byrial; Flensted-Jensen, Mogens; Schlichtkrull, Henrik.

I: Journal of Functional Analysis, Bind 263, 2012, s. 2384-2408.

Publikation: Bidrag til tidsskriftTidsskriftartikelForskningfagfællebedømt

Harvard

Andersen, NB, Flensted-Jensen, M & Schlichtkrull, H 2012, 'Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces' Journal of Functional Analysis, bind 263, s. 2384-2408.

APA

Andersen, N. B., Flensted-Jensen, M., & Schlichtkrull, H. (2012). Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces. Journal of Functional Analysis, 263, 2384-2408.

Vancouver

Andersen NB, Flensted-Jensen M, Schlichtkrull H. Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces. Journal of Functional Analysis. 2012;263:2384-2408.

Author

Andersen, Nils Byrial ; Flensted-Jensen, Mogens ; Schlichtkrull, Henrik. / Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces. I: Journal of Functional Analysis. 2012 ; Bind 263. s. 2384-2408.

Bibtex

@article{6a7e791473fe43df805ac0d53c412a53,
title = "Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces",
author = "Andersen, {Nils Byrial} and Mogens Flensted-Jensen and Henrik Schlichtkrull",
year = "2012",
language = "English",
volume = "263",
pages = "2384--2408",
journal = "Journal of Functional Analysis",
issn = "0022-1236",
publisher = "Academic Press",

}

RIS

TY - JOUR

T1 - Cuspidal discrete series for semisimple symmetric spaces

AU - Andersen, Nils Byrial

AU - Flensted-Jensen, Mogens

AU - Schlichtkrull, Henrik

PY - 2012

Y1 - 2012

M3 - Journal article

VL - 263

SP - 2384

EP - 2408

JO - Journal of Functional Analysis

JF - Journal of Functional Analysis

SN - 0022-1236

ER -

ID: 44767137