nvd227 nvd227

nvd227 nvd227

Professor MSO

Uddannelse:

blop 

April 2012 - (fortsat): leder af Centre for International Law and Justice (CILJ)

Juli 2011 - (fortsat): Lektor i folkeret, Juridisk Fakultet, KU

Februar 2010 - Juni 2011: Adjunkt i Retsvidenskab, Juridisk Fakultet, KU

April 2007 - februar 2010: Forsker, Dansk Institut for Militære Studier

Marts 2004 - marts 2007: Ph.d. Stipendiat, Juridisk Fakultet, KU

Juli 2001 - marts 2004: Fuldmægtig, Indenrigsministeriet (Udlændingestyrelsen)

 

 

Sprogkundskaber

 

ID: 5589